zaloguj się   |   załóż konto   |

O mojej szkole

A tu kilka słów o mojej szkole...

Moje gimnazjum powstało w 1999 roku i otrzymało wiele znaczący numer 1. Imię patrona Roberta Schumana polityka, ekonomisty, twórcy idei zjednoczonej Europy moja szkoła nosi od 2002 roku.

W mojej szkole nie można się nudzić. Tradycyjnie co roku odbywa się Festiwal Krajów Unii Europejskiej, który przygotowują uczniowie klas drugich. W październiku klasa lingwistyczna (ja do takiej chodzę) organizuje Dzień Kolumba. Wtedy to uczniowie poznają kulturę, sztukę i obyczaje krajów hiszpańskojęzycznych. Uczniowie klas pierwszych w październiku jeżdżą na obozy integracyjne, podczas których mogą się lepiej poznać.

Gazetka szkolna "Varia" to pole do popisu dla przyszłych dziennikarzy. Nasza gazetka "trzyma" wysoki poziom - kilka razy już doceniono ją w różnych konkursach gazetek szkolnych.

Gimnazjum nr 1 jest Szkołą z Klasą. Ten tytuł otrzymało w 2004 roku biorąc udział w ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej. Teraz cały czas staramy się utrzymać ten poziom.

Uczniowie mojej szkoły odnoszą sukcesy w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach - na przykład w Kangurze, olimpiadach geograficznej, chemicznej, informatycznej. Mamy też liczne osiągnięcia sportowe. Ja również dorzuciłam swoją cegIełkę do tych osiągnięć (tak w kierunku artystycznym) - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym z Fizyki - Zjawiska Fizyczne w Przyrodzie.

NIestety oprócz rzeczy przyjemnych i rozrywek trzeba się trochę pouczyć - ale mamy całkiem fajnych nauczycieli (chociaż wymagających) , z którymi można się dogadać. Lekcje odbywają się w nowocześnie wyposażonych pracowniach: informatycznej, chemicznej, biologicznej, fizycznej, geograficznej, językowych, a uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w licznych kołach przedmiotowych.

Mamy jeszcze jedną bardzo fajną tradycję - każda klasa pierwsza zostawia po sobie trwały ślad na lata sadząc swoje drzewko w ogrodzie przy szkole.

A prawdziwym uczniem Schumana zostaje się dopiero po otrzęsinach - nie pytajcie o szczegóły, to trzeba doświadczyć na własnej skórze!!!

fake yeezy boost 350